Jóga

Časy cvičení:
DenČasMístoCvičitelé
St 18:00 - 19:30 Sál Nájemce

 

 

Jóga pro ženy se zaměřuje na protažení a uvolnění těla, emocí i mysli, na podporu a kultivaci ženské energie. Využijeme potenciálu prostých životních funkcí, pohybu a dechu. Dostaneme se do hlubšího kontaktu se svým tělem, pocity a prožitky a zároveň se staneme pozorovatelem sebe sama.  

 

 

 

Jóga pro ženy odbourává psychosomatické bloky hlavně v pánvi, a tak pomáhá být plně ve své ženské energii a vitalitě. Vyrovnává hormonální hladinu a harmonizuje menstruační cyklus, aktivuje a zároveň relaxuje pánevní dno. 

 

Předchozí zkušenost s jógou není nutná. Vhodné kdykoliv pro každou ženu, ale obzvlášť vhodné a nápomocné při:

Stresu a únavě, napětí v těle, nedostatečném kontaktu se svým tělem a emocemi, bolestech v bedrech a zádech, ženských psychosomatických potížích, při snížené plodnosti a neplodnosti, při premenstruačním syndromu nebo hormonální dysbalanci, po porodu, při poklesu dělohy, v menopauze.  

 

 

Každou středu od 18 hod do 19,30 hod.

Cena jedné lekce jógy je 150 Kč.

MUDr Katka Lenka Lorencová

 

 

Něco o lektorce:

Kateřina Lenka Lorencová, MUDr.

Kateřina Lenka Lorencová, MUDr.

Lektorka Školy pánevního dna. Propojuje západní medicínu, tradiční východní nauky a šamanský přístup. Vedu zvlášť kurzy pro ženy cvičící Mohendžodáro, které metoda 3x3 podle mé osobní zkušenosti vhodně doplňuje a usazuje ho do širších souvislostí.

Telefon: (+420) 737 358 271

E-mail: katka.lenka@voodoo-picture.com

Web: www.skolapanevnihodna.cz

Vystudovala jsem III. Lékařskou fakultu University Karlovy včetně dobrovolné půlroční psychoterapie v rámci studií (VÚPs, doc MUDr Václav Mikota). Po studiu medicíny jsem s pocitem neúplnosti a po sporech s profesory intuitivně hledala v "emoční rovině" psychosomatiky a postupně objevovala "energetickou rovinu," konkrétně jógu, tantru a šamanismus. V procesu hledání vlastního ženství mě začala přitahovat ženská cvičení z různých tradic.

Mé vzdělání souvesijící se Školou pánevního dna: Lékařské vzdělání, bezpočet jógových kurzů (Shiva Shankar, Milena Raková, Dalibor Štědroňský, Lenka Nezvalová, Andrew Appler, Danny Paradise, Leszek Mioduchovski), tantrické a šamanské kurzy (John Hawken, Ivana Megová, Alícia Hamm, Hivshu), kurz hormonální jógy (Dinah Rodrigues), čtyřletá škola tantra jógy pro ženy Mohendžodáro a Oshových meditací (MUDr Monika Sičová), 2009 výcvik Medicínská cesta (John Hawken), kurzy lunární jógy (Martina Mangová), Tanec Luny (Surya Cinzia Donnoli), kurz břišního tance, Movement Medicine (Marold Emmelkamp), kurz kundalini jógy (Guru Sansar Kaur), 2012-2013 lektorský kurz Školy pánevního dna Renaty Sahani Skálové, 2013 gyne-jóga Renaty Sahani Skálové. Od roku 2009 jsem členkou III. šamanské lóže Johna Hawkena.

Má dosavadní praxe související se Školou pánevního dna: Čtvrtý rok lektorské praxe Školy pánevního dna, 15 let lektorské praxe výtvarně-pohybových a arteterapeutických dílen pro rodiny třech generací, 6 let lektorské praxe ženské jógy a tantra jógy Mohendžodáro, 6 let lektorské meditační praxe v ženských skupinách, 3 roky lektorské praxe ženských medicínských kruhů. Do praxe ŠPD počítám i každodenní život (s pánevním dnem :-) ), dvojnásobné mateřství (jsem matkou dospělého syna a dcery), dlouholeté partnerství a od mládí péče o matku se schizoafektivní psychózou.

MÁ OSOBNÍ ZKUŠENOST SE CVIČENÍM METODOU 3x3: Byla to láska na první setkání - metoda mi prostě hned přirostla nejen k pánevnímu dnu, ale i k srdci :-). Skrze své zkušenosti ženy, matky, lékařky i lektorky jsem si vědoma toho, že je pokladem, který je třeba dostat do obecného povědomí a užívat preventivně. Stala se přirozenou součástí Mohendžodára i ženské jógy, tj. cvičení, která vedu. Líbí se mi její praktičnost a snadná použitelnost v každodenním životě.

Fotogalerie

Kateřina Lenka Lorencová, MUDr.